جزوه 92

دانلود لغات عربی کنکور به تفکیک پایه - جزوه

لغات عربی کنکور به تفکیک پایه،که یک جزوه ی منظم و سودمند از لغات مهم عربی پایه های هفتم هشتم نهم دهم یازدهم و دوازدهم می باشد. در 54 صفحه تهیه شده است، و در اختیار داوطلبان کنکوری و دانش آموزان عزیز قرار گرفته است. لطفا برای دانلود لغات عربی کنکور به تفکیک پایه به ادامه مطلب بروید.

 لغات عربی کنکور به تفکیک پایه

افزایش دایره ی لغات و واژگان عربی یکی از موثرترین روش‌ها برای یادگیری زبان عربی است. هرچه لغات بیشتری را حفظ کنید، زبان عربی را بهتر خواهید آموخت. یک زبان بزرگ مانند عربی را وقتی یاد بگیریم به‌راحتی می‌توانیم دنیایی از اصطلاحات و واژگان و لغات عربی داشته باشیم. البته برای زبان افرادی ک هر روز از زبان عربی استفاده نمی‌کنند، این کار دشوارتر است.

 نکات مهم :

  • ریشه لغات عربی :

سعی کنید کلمات مرتبط با لغات عربی را بیاموزید و آن را بنویسید تا به‌تدریج برای خودتان یک دیکشنری عربی شخصی داشته باشید. خوشبختانه، عربی یک زبان ریشه‌ای است، به این معنی که کلمات از یکدیگر نشأت می‌گیرند و لغات عربی هم خانواده هستند. بنابراین، اگر ریشه گروهی از لغات عربی را می‌دانید، به‌راحتی می‌توانید معنی هر کلمه جدیدی را که دارای همان ریشه است، حدس بزنید.

  • فرهنگ لغات عربی :

در داخل فرهنگ زبان، لغات عربی را با چند معنی می‌بینیم و همان را حفظ می‌کنیم.

  • زمینه متن :

پس‌زمینه متن (context) را دریابید؛ لغات عربی و اصطلاحات را در جمله یاد بگیرید. کلمات در داخل جملات انعطاف‌پذیر می‌شوند. به‌جای حفظ کلمات مستقل بی‌معنی، لغات عربی جدید را در متن بیاموزید. همچنین یاد بگیرید که از این کلمات در جملات استفاده کنید.

  • دفترچه یادداشت :

یادگیری لغات عربی جدید خیلی خوب است، اما در گذر زمان با توجه به اینکه ممکن است از برخی لغات عربی به ندرت استفاده کنیم، ممکن است آن را فراموش کنیم. در یک دفترچه یادداشت، اصطلاحات و لغات عربی را که یاد می گیرید، در قالب جملات کوتاه یادداشت کنید. سعی کنید لغات عربی که یاد گرفته اید را در قالب یک جمله کاربردی یادداشت کنید. این امر به شما کمک می کند راحتتر معانی لغات را مرور کنید و از فراموش کردن آن جلوگیری کنید.

 

کلاس خصوصی آنلاین عربی با نفرات برتر آزمون سراسری. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کن

با مرکز مشاوره سایت کنکور ، معلم خصوصیت رو از بین رتبه برترهای کنکور انتخاب کن

 

بازدید : - بار دسته بندی : جزوات عربی تاريخ : 21 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.